"Sprawiedliwość jest w piekle, w niebie jest jedynie łaska"

” Żadne wydarzenie nie jest tak złe jak lęk który je poprzedza. Nic nie jest gorsze niż poczucie nienaruszalności , które wydaje człowieka na pastwę jego lęków”

„Przyszłe wydarzenia zapowiada często powtarzanie się określonych wzorców, pozornie przypadkowych zgodności, które następują coraz szybciej po sobie i zagęszczają się tworząc oś, co później zwie się „zdarzeniem” i wystepuje na długo przedtem zanim człowiek zdecyduje się je wreszcie zauważyć”

„Być może mam skłonność do tego, żeby stawiać nie tylko na niewłaściwe, ale także na nieistniejące konie i dziwić sie póżniej że ani nie wygrałam , ani nie przegrałam”

„Człowiek wiele oczekuje od życia, możliwe iż ciągle jeszcze spodziewamy się szczęścia – ale kiedy do nas przychodzi robi to zawsze niespodziewanie”

„Musiałam podzielić świat słowami na pola i obramować go, aby stał się szachownicą na której poruszamy się jak figury w grze”

„Jesteśmy zaledwie cichymi głosami w kakofonicznym chórze grającym od czasu do czasu lekkomyślne solo, nigdy nie dłużej niż kilka sekund, nigdy nie więcej niż kilka linijek”.

„Ludzkie wybory, to wyłącznie znakomicie wystudiowana gra”

„Co pozostaje człowiekowi, jeśli zabrać mu wszelkie wyobrażalne wartości? Pozostaje instynkt gry”

Ten ostatni cytat plus tytuł notki to znakomite odzwierciedlenie książki „Instynkt gry” Juli Zeh. Fabuły opisywać nie ma sensu, bo znajdziecie ją na każdej lepszej stronie księgarniczej. Nie wiem jeszcze jakie są „Orły i anioły” ale ta zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Nie jest łatwa w odbiorze, wbrew pozorom, ale gdy tak wgryżć się w skórę i ducha głównej bohaterki dokonuje się zrozumienie. Polecam.

Cytaty wybrałam takie, bo zwykle wybieram te, które jakoś odnoszą się do mnie w danej chwili – mojego życia, pewnego etapu emocjonalnego. Stąd takie a nie inne.

…………………………………..

Wydawnictwo W.A.B. w serii z miotłą zapowiada książkę, którą już się zainteresowałam:

jestem-tu-od-wiekow_mariolina-veneziaimages_product29978-83-7414-545-91861 rok, włoskie miasteczko Grottole. Bogaty gospodarz Francesco Falcone otrzymuje dwie wiadomości – dobrą i złą. Pierwsza dotyczy narodzin syna. Druga – utraty zapasów: krzyki jego rodzącej żony sprawiły, że popękały dzbany z oliwą. Czy to zwykły przypadek? Wydaje się, że nad rodziną ciąży klątwa…
Albina, jedna z siedmiu córek don Francesca, nie może poślubić ukochanego barona, dopóki najstarsza z sióstr nie wyjdzie za mąż. Ta jednak ucieka z domu i wiąże się z księdzem, co wywołuje skandal. Zdesperowana Albina decyduje się na małżeństwo z szewcem. Nienawidzi siostry i prowadzi cichą wojnę z mężem, którym gardzi. Jej wnuczka Alba będzie obsesyjnie pragnęła odkupić winy swoich krewnych. Gioia, praprawnuczka Francesca, w latach siedemdziesiątych zaangażowana w działalność radykalnych ruchów lewackich, opuszcza swoją paryską mansardę, by po długoletniej rozłące spotkać się z krewnymi. I opowiada dzieje rodu – historię rodziny, historię kobiet. O skomplikowanych relacjach międzyludzkich, o poszukiwaniu szczęścia, życiowych wyborach, o żartach losu i dziwnych zbiegach okoliczności (info + fotka ze strony wab.com.pl – tam również fragment do przeczytania)

premiera 14 styczeń 2009.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.