ognisty anioł

ognisty-aniol_cynthia-harrod-eaglesimages_product21978-83-60192-43-6Cynthia Harrod-Eagles jest autorką ponad sześćdziesięciu powieści, z których większość należy do dwóch cykli: o Billu Sliderze i „The Morland Dynasty Series” (saga historyczna obejmująca okres od Wojny Róż po II wojnę światową). Składający się z dziesięciu powieści cykl z Billem Sliderem w roli głównej należy do gatunku powieści policyjno-detektywistycznej. Autorka pisze eleganckim stylem, szczegółowo prezentując przebieg skomplikowanych śledztw, ale choć nie szczędzi czytelnikowi dokładnych informacji o okolicznościach zbrodni, to rozwiązanie zagadki zawsze jest zaskakujące. Była wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość. Mieszka w Londynie. Jest wielką pasjonatką muzyki klasycznej, koni, wina oraz angielskiej prowincji (merlin.pl)

Inspektor Bill Slider otrzymuje zadanie rozwiązania zagadki śmierci człowieka, którego ciało znaleziono w spalonym motelu. Przełożeni inspektora nie mieliby nic przeciwko temu, żeby werdykt brzmiał: samobójstwo, ale w miarę jak śledztwo posuwa się naprzód, Slidera ogarniają coraz większe wątpliwości. Stopniowo zza zasłony mylących tropów, poszlak i domysłów wyłania się zaskakująca i groźna prawda, ale by odsłonić ją całą, trzeba wyjaśnić jeszcze kilka zagadek. (merlin.pl)

łooooo ale fajowy kryminał. czyta się jednym tchem, akcja sie rozbudowuje po to by pod koniec już całkiem się pogmatwać, a kto jest mordercą? no proszę się nie spodziewałam :) to lubię. Sympatyczny jest ten detektyw Slider. Trzymałam kciuki za jego życie osobiste, wspomagałam go w jego śledztwie, no fajny gość po prostu.

Zdarzyły się dwa dość fajne cytaty:

„Byli na świecie ludzie, którzy nie potrafiliby kopnąć szczeniaka. Ale jakby postąpili, gdyby mieli do wyboru: kopnąć szczeniaka albo umrzeć? robiliby to wtedy, prawda? Tylko, że istoty ludzkie, aby przetrwać  nauczyły się nie wierzyć w możliwość własnej śmierci.”

„Kiedy na mężczyznę niespodziewanie zwala się ciężar, zazwyczaj rozgląda się w poszukiwaniu taczek, kobieta zaś od razu bierze ów ciężar na ramiona i dźwiga go z mozołem”

Bohaterowie tak często (jak to w Anglii) piją herbatę, że sama latałam z kubkiem non stop ;)

No i trafiły mi się dwie perełki rozbawiające mnie do łez:

„Jego wąsy lśniły z podniecenia, niczym pobudzona seksualnie dżdżownica”

i

„… Wyziewy z twojej gęby psują mi trwałą” – no i jak tu pani Cynthii nie polubić :))

5 thoughts on “ognisty anioł

  1. Jak stoi wyżej: cytaty boskie! Ale do mnie najbardziej przemówił Twój obraz, biegającej po herbatę i wracającej do lektury! Jak ja lubię taką siłę tkwiącą w powieściach!
    Nazwisko autorki zapisane. Dzięki :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.