zapowiedzi wyd. Muza

Znalazłam dwie, które mnie zainteresowały. Pierwsza dotyczy nowej książki Pearl S. Buck „Ta trzcina żyje”.

jak podaje wydawnictwo „wspaniała, nakreślona z rozmachem saga koreańskiej rodziny Kim na tle dramatycznej historii Korei. To powieść o czterech pokoleniach potężnej koreańskiej rodziny. Śledzimy ich zmagania, dzielimy ich radości i smutki, szczęście i nieszczęścia. Ta wspaniała saga rozpoczyna się w 1881 roku, za rządów ostatniej koreańskiej królowej, a kończy tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej.” (muza.com.pl)

A druga dotyczy nowej książki hiszpańskiej autorki Rosy Montero (czytałam kiedyś jej dwie poprzednie książki: „Córkę Kanibala” i „Stąd do Tartaru”). Podobały mi się, tak więc czekam na nową pt . „Instrukcja jak ocalić świat”:

Życie jest piękne, pogmatwane i pełne cierpienia. Ta baśń dla dorosłych próbuje cieszyć się pięknem, nazwać cierpienie i pośmiać się z tego przepięknego obłędu, w jakim żyjemy”.

„Cztery postaci zanurzone w apokaliptycznej nowoczesności wielkiego miasta odkryją, jak skrzyżuje się ich przeznaczenie. Owdowiały taksówkarz, który nie potrafi poradzić sobie z utratą żony, rozczarowany życiem lekarz, afrykańska prostytutka wbrew wszystkiemu radząca sobie w życiu, oraz stara kobieta naukowiec, to główni bohaterowie tej powieści. W tle zaś pojawią się: seryjny morderca, sadomasochistyczne kobiety dominy, odrobina ekstrawagancji i kilka maleńkich cudów. Oto opowieść o nadziei, tragikomedia, która raz bawi, raz porusza. Intensywna historia hipnotyzująca czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.” (muza.com.pl)

Niestety Muza nie podaje terminów, ale cóż. Tak czy siak, pozostaje czekać :)

Reklamy

2 thoughts on “zapowiedzi wyd. Muza

  1. Ksiażka P.Buck jest przewidziana na sierpień. To juz niedługo :) Info z katalogu wydawnictwa. Nie spojrzałam na powiesć Montero, bo nie byłam zainteresowana.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s