"Wszystko co kocham" Jacek Borcuch

Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość – Basia, nic jednak nie jest trwałe. „Solidarność” walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

[opis dystrybutora kino]

Podobało mi się. Epoka stanu wojennego, bunt młodych, punk, cenzura, pierwsza miłość i pierwsze problemy, walka o wolność przy pomocy muzyki (brawa dla Kościukiewicza za vocal i pasję), dobry film. Przepiękna muzyka Daniela Bloom’a (jeśli oglądaliście film „Tulipany”, to jego kompozycje równie dobrze bronią się poza filmem, można spokojnie słuchać sobie jak normalnej płyty), brawa za odgrzebanie kawałków Dezertera i Deutera i brawa dla młodych aktorów .. Mateusza Kościukiewicza, Jakuba Gierszała, Mateusza Banasiuka, Igora Obłozy oraz Olgi Frycz.


Reklamy

One thought on “"Wszystko co kocham" Jacek Borcuch

  1. Bunt młodych to proces, który dotyka każde pokolenie, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy… (jak najbardziej trywialnie by to nie brzmiało) kiedyś było lepiej. Borcuch świetnie to pokazał. Jebać współczesność;-).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s