"Makabryczna gra" Sebastian Fitzek

„Jeszcze nigdy nie pracowałem w radiu, ale już pierwszego dnia osiągnę taką liczbę słuchaczy, jak podczas transmisji z finału mistrzostw świata w piłce nożnej, pomyślał Jan, pozostając trochę z tyłu grupy, żeby odbezpieczyć broń”

Mamy więc Jana. Pewnego dnia dzwoni do niego narzeczona, niestety rozmowa jest zakłócana, przerywana i nie do końca można zrozumieć, co dziewczyna do niego mówi. Jan rozumie tylko kilka słów „nie żyje” i „nie wierz im, cokolwiek Ci powiedzą”. Za chwilę ktoś puka do drzwi. Jan odkłada na moment słuchawkę, otwiera, widzi gościa, którego nie zna, a ten oznajmia mu, że przed chwilą jego dziewczyna Leoni miała wypadek i zginęła na miejscu. Jak to możliwe, przecież kilka sekund temu Jan z nią rozmawiał. Podnosi słuchawkę, w słuchawce cisza..Coś jest nie tak. Zginęła naprawdę, czy faktycznie ma nie wierzyć w to co mówi mu ten gość? Oficjalnie uznaje się Leoni za zmarłą, lecz Jan próbuje odkryć prawdę.

Wymyśla plan. Genialny plan. Pewna znana stacja radiowa organizuje wycieczki po studiu dla tzw. Klubu Słuchacza. Pewnego dnia, Jan wtapia się w grupkę zwiedzających, wjeżdżają razem windą na piętro gdzie znajduje się studio nagrań. Nikt nie przypuszcza co się stanie, do momentu kiedy Jan wchodząc do studia jako ostatni z grupy, zasuwa zasuwkę w drzwiach. Po co? Nagle wyciąga broń. Nagle również okazuje się że wcale nie wygląda jak ludzie przypuszczali, zdejmuje przebranie, okazuje się że ma na sobie bombę. Czyli co, są zakładnicy, jest izolacja, napięcie, strach. Jaki jest motyw porywacza?

Jan wymyśla sobie, że wszystko będzie szło w eter. Studio ma pracować tak jak do tej pory. Mikrofony mają być włączone. Muzyka, megahity, konkursy a szczególnie jeden zwany Cash Call – tyle, że ze zmienionymi zasadami. Zwykle odbywało się to tak: wybierano losowo numer z książki telefonicznej, dzwoniono, a osoba która odbierała telefon nie mogła powiedzieć „halo” czy „słucham” tylko od razu po podniesieniu słuchawki: „Słucham 101 i 5 i dawać mi tu forsę”. Tym razem porywacz ogłasza przez mikrofon, że ktoś kto odbierze i powie „Słucham 101 i 5 i uwolnij teraz zakładnika” uratuje życie jednej z uwięzionych osób. Jeśli powie coś innego, wiadomo….

Czy miliony ludzi w Berlinie na pewno będą wiedziały co powiedzieć po odebraniu telefonu?? Czy do wszystkich dotrze ta informacja???

Wyobraźcie sobie napięcie w studio, kiedy porywacz dzwoni pierwszy raz. Jeden sygnał, drugi sygnał.. trzeci.. po piątym odbiera kobieta… co usłyszymy?

Wyobraźcie sobie policję, która w pokoju obok wytęża mózgi i próbuje dotrzeć do motywu tego szaleńca. Jest wśród nich Ira Samin, psycholog, specjalistka od negocjacji, zdołowana, zdesperowana, planująca samobójstwo kobieta. Akurat dziś miała odebrać sobie życie, a tu taka akcja. Dodatkowo okazuje się, że w środku, ukryta w małej kuchni, jeszcze niezauważona przez porywacza, jest jej córka Kitty, która pracuje w stacji radiowej…

Jaki jest więc ciąg dalszy? Ano, nie powiem. Tylko to, że jedynym żądaniem porywacza jest ujrzenie swojej narzeczonej, która przecież oficjalnie nie żyje od pół roku. Czy Ira spełni jego żądanie, czy odkryje prawdę??  Czy negocjacje z porywaczem coś zmienią? Kiedy skończy się ta makabryczna gra? A co najważniejsze… jak..?

POLECAM!!!

6 uwag do wpisu “"Makabryczna gra" Sebastian Fitzek

  1. mmm, swietna recenzja, Mary :D A książkę na pewno przeczytam, to jedyna, której nie mam w swej Fiztkowej ;)kolekcji. Dziś kończę już „Odłamek” i może zdążę napisać o nim parę słów.

    Polubienie

  2. oj, oj! Ależ zachęciłaś swoją recenzją! Niech to, na liście do kupienia mam już 3 książki, gdzie wcisnąć jeszcze tą? Oj, oj… będzie trzeba pokombinować, i to koniecznie. ;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.