niemoc, chęci i podziękowania (kolejność dowolna :))

Dziękuję raz jeszcze wydawnictwu Oficynka za przesłanie książki Fabrizio Battistelli’ego „Konklawe”. Zapowiada się ciekawie, szczególnie interesuje mnie ta osiemnastowieczna Italia :)

„Porywająca, piękna, fascynująca powieść!” – Federico Fellini

Młody Riziero zostaje wezwany do Rzymu przez swojego brata monsiniora Pietracutę. Jest rok 1739. W przededniu śmierci Klemensa XII i zwołania konklawe w stolicy apostolskiej wrze. Obserwujący knowania ścierających się frakcji Riziero niespodziewanie staje w obliczu morderstwa. W tajemniczych okolicznościach ginie jego przełożony monsinior Van Goetz. Czy za zbrodnią stoją spiskujący politycy albo masoni? A może ma ona całkiem inne przyczyny?

W pierwszej części cyklu, którego bohaterem jest kawaler Riziero z Pietracuty, czytelnik znajdzie wszystkie elementy dobrej powieści kryminalno-przygodowej: tajemniczą śmierć i uparte dążenie do jej wyjaśnienia, dworskie spiski i szermiercze pojedynki, brawurowe pościgi i namiętne romanse, oszustów i rozbójników, sekrety wolnomularzy i życie codzienne w osiemnastowiecznej Italii…

…………….

Bardzo również ciekawią mnie książki szkockiej pisarki Denise Mina. Streszczenia są interesujące, a recenzje z reguły same dobre. Najpierw upoluję gdzieś pierwszą część z pięciu z cyklu o Paddy Meehan, a dopiero potem będę mogła stwierdzić czy warto sięgać do kolejnych, choć podejrzewam, że mi się spodoba :)

Będąc jeszcze przy kryminałach, polecam fajny artykuł tutaj o nowo odkrytym duńskim pisarzu, ale i ogólnie o skandynawskich kryminałach.

No i dalej mam tak, że czytać się chce a pisać o czytaniu nie bardzo. Także, proszę o cierpliwość :)

Reklamy

3 thoughts on “niemoc, chęci i podziękowania (kolejność dowolna :))

  1. Jak Ty to robisz, że wydawnictwa przysyłają Ci książki? Mniemam, oczywiście, że nieodpłatnie. Chyba że sie mylę ^^”

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s