kolejne „must have”

„Rozmowy o czekaniu, pasji, miłości i poświęceniu.
Rozmowy o:

-Andrzeju Zawadzie z jego żoną Anną Milewską
-Macieju Pawlikowskim z jego żoną Elżbietą
-Eugeniuszu Chrobaku z jego żoną Grażyną Jaworską-Chrobak
-Darku Załuskim z jego mamą Ireną
-Dobrosławie Miodowicz-Wolf z jej bratem Konstantym Miodowiczem
-Wandzie Rutkiewicz z jej bratem Michałem Błaszkiewiczem
-Piotrze Pustelniku z jego synem Pawłem
-Andrzeju Heinrichu z jego bratem Stefanem
-Andrzeju Czoku z jego żoną Wandą
-Jerzym Kukuczce z jego synem Wojtkiem.

Posłuchaj, jak o górach opowiadają rodziny słynnych himalaistów. Ludzie, którzy żyją górami, nie zdobywając ośnieżonych szczytów. Ci, którym zamiłowanie ich bliskich do górskich wypraw wiele daje, ale i dużo zabiera. Wsłuchaj się w rozmowy z bohaterami drugiego planu.

Olga Morawska rozmawia zarówno z rodzinami tych, którzy na zawsze zostali w górach, jak i z bliskimi osób, które wciąż jeżdżą na wyprawy, kontynuując życiową pasję. Bohaterów tej książki zazwyczaj nie widać, a w życie z górami zostali wciągnięci przez małżonków, rodzeństwo, dzieci lub rodziców. Nie wybrali sobie takiego życia, ale było im ono dane, z wszystkimi jego wadami i zaletami.

Przekonaj się, jak wygląda życie z człowiekiem o wielkiej pasji, jak radzą sobie ludzie po śmierci ukochanej osoby i co zostaje po latach ich nieobecności. Posłuchaj, jak pięknie można mówić o bliskich i spójrz na góry oczami Piotrka Morawskiego – autora wszystkich górskich zdjęć w tej książce.

Olga Morawska – kobieta z wielką pasją życia i nieposkromioną energią. Pomimo trudnych doświadczeń życiowych, stara się nie poddawać i wierzy, że wszystko, co ważne jest jeszcze przed nią. Autorka książek, samotna mama dwóch cudownych synów. Żona Piotra Morawskiego – polskiego himalaisty, który w 2009 roku zginął podczas wyprawy na kolejny ośmiotysięcznik.”

(wyd National Geographic – w sprzedaży od 20 kwietnia. KONIECZNIE muszę przeczytać/mieć)

………………………………………………………..

i jeszcze mój ulubieniec, też w podobnej dacie

„Najpierw zabija matkę, następnie ukrywa dziecko i daje ojcu 45 minut na jego znalezienie. Po tym terminie dziecko ma zginąć. Taka jest metoda działania przestępcy. Po wyznaczonym czasie dziecko umiera w swojej kryjówce. Ale na tym groza się nie kończy: w znalezionych zwłokach za każdym razem policja stwierdza brak lewego oka.

Kolekcjoner oczu nie pozostawia po sobie żadnych przydatnych dla śledztwa śladów. Ale pewnego dnia zgłasza się tajemniczy świadek: Alina Gregoriev, niewidoma psychoterapeutka, która przez dotyk potrafi wejrzeć w przeszłość swoich pacjentów. Kobieta jest niemal pewna, że jej pacjent jest właśnie poszukiwanym mordercą.”

…………………………………………………………..

a w maju: YOKO OGAWA „Miłość na marginesie”

„Ma 24 lata. Pewnego dnia zostawił ją mąż. Dzień później zaczęła się choroba. Głuchota czuciowo-nerwowa. Uszy źle oceniały głośność dźwięków. Każdy szmer był niczym grom podczas burzy. Nieustannie słyszała grę na flecie albo na skrzypcach. Mimo leczenia dolegliwości nawracały.
Podczas wywiadu dla redakcji czasopisma medycznego poznała Y – stenografa. Zwróciła uwagę na jego palce. Zafascynowały ją. Pracowały niczym najsprawniejszy mechanizm.
Zaczęli się spotykać. Zanurzyli się w jej przeszłość, by odnaleźć źródło choroby. Stenografia stała się zapisem straty, terapią pamięci. A na marginesie zanotowanych kartek narodziło się uczucie. Otulone w szept, rozpisane między dźwiękami. Czy razem uda im się przebrnąć przez labirynt wspomnień? Czy Y wystarczy kartek na zapisanie jej historii? Czy pamięć jej nie oszuka – jak uszy?
Ogawa pisze niezwykle elegancko i subtelnie. W przenikliwy i niepokojący sposób analizuje działanie ludzkiej psychiki.”

(wszystkie streszczenia z merlin.pl)

Reklamy

7 thoughts on “kolejne „must have”

 1. Nietety (dla mojego budżetu) jest coraz więcej książek, które muszę mieć :) Ale nie potępiam, robię tak samo. A z wiekiem zamawiam coraz więcej…A co tam! :)Raz się żyje! :)

  Polubienie

 2. Muszę przeczytać ostatnią pozycję i to koniecznie! I książka S. Fitzek też brzmi interesująco, chciałabym w końcu zabrać się za tego autora :)

  Polubienie

 3. To streszczenie Fitzka dość mocne, chyba nie będę kupowała, bo o zabijaniu dzieci coś nie mogę czytać. Natomiast „Miłość na marginesie” – chętnie.Lubię „serię z miotłą”.

  Polubienie

 4. Odpowiem wszsystkim ogólnie bo łeb mi pęka dzisiaj i nie mam na nic siły Zaraz idę spać. Myślę że Fitzek będzie ciekawy chociaz boję się jakichs powielanych pomysłów z poprzednich książek, co do Yoko Ogawa to chyba u Chichiro była kiedys notka na temat jakiejś innej jej książki wydanej po angielsku, i bardzo sobie ją zachwalała. Dla mnie wszelkie japońskie pisanie jest zachęcające.
  A co pierwszej książki „Góry na opak” to jest absolutny MUST HAVE. Nie ma zmiłuj przynajmniej dla mnie. O budżecie wolę nie myśleć..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s