w sierpniu

Nie lubię szaleć z zapowiedziami tutaj, ale ta książka mnie bardzo cieszy. I jak tu przestać kupować? :)

„Utrzymana w formie wywiadu rzeki biografia niejakiego Ranta, małomiasteczkowego odmieńca, który wykorzystuje w niecodzienny, perwersyjny sposób swoje wyczulone zmysły smaku i węchu. Z powodu tych dziwactw zostaje przekupiony i zmuszony do przeniesienia się do większego miasta, gdzie za dnia jest deratyzatorem, a nocą uczestnikiem „party crashingu” gry, której celem jest taranowanie swoim autem innych samochodów. A wszystko po to, by wydarzyło się w końcu coś godnego uwagi, by czas na chwilę stanął w miejscu. Chuck Palahniuk, jak przystało na mistrza satyry, odświeża konwencję futurystystycznej antyutopii. „W świecie Ranta ludzie będą mogli rejestrować swoje doznania, przetwarzać je i sprzedawać innym. Chodzi mi o to, by pokazać jak bardzo nasze codzienne doświadczenia są w rzeczywistości tylko komercyjnymi dobrami, które wciskają nam wydawcy, dziennikarze, pisarze, muzycy i wytwórnie filmowe przewrotnie oświadcza autor” (merlin.pl)

i jeszcze to, kolejny kryminał w serii „Ze strachem” wyd. Czarne:

„Rutynę kurtuazyjnej wizyty polityków i dziennikarzy na Grenlandii przerywa odkrycie zwłok młodej dziewczyny pogrzebanej w lodowcu. Na miejsce zostaje wezwany Konrad Simonsen, gdyż ułożenie ciała i wygląd zmarłej łudząco przypominają inną sprawę, którą przed laty zajmował się komisarz. Wtedy wszystkie ślady wskazywały na ojca ofiary. Czyżby w tym przypadku policja popełniła błąd, a seryjny morderca nadal pozostawał na wolności?” (merlin.pl)

A już niebawem u mnie trochę urlopu, więc na pewno więcej notek bardziej konkretnych się pojawi.

Reklamy

4 thoughts on “w sierpniu

  1. Oj, jakaś taka odstająca ta okładka od pozostałych z serii Ze Strachem. Bardzo lubie tę serię. Przyjemnego wypoczynku, Oczywiście z książkami. )

    Polubienie

  2. dzięki. no faktycznie nieco inna kolorystyka, ciekawe jaka tresc :)) bo okładka okładką… chociaz powiem szczerze ze już mam lekki przesyt coraz to nowszymi nazwiskami ze Skandynawii. Za dużo tego…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s