takie tam ..

Wiosna przyszła, wysyp książek, półki mi się uginają, nic nowego, ale czytać jak na złość nie mogę. Zaś mnie dopadło: brak skupienia, brak czasu, zmęczenie materiału, inne ważniejsze rzeczy na głowie… bo ochota to jest.

W „Wysokich Obcasach” przeczytałam o parze, która rzuciła wszystko i wyjechała w podróż swojego życia, są już w niej bodajże 8 lat. Zwiedzają, żyją z dnia na dzień, nie zajmują ich pity, opłaty, czynsze, gotowanie obiadków, codzienna rutyna w pracy od 9 do 17. Trzeba mieć odwagę, trzeba mieć nie ukrywajmy pieniądze, trzeba mieć też możliwość … oni mieli (ja nie mam, póki co…). Czasem jednak chciałabym stąd zwiać, poznawać świat, mieć 4 t-shirty i jedną parę butów, plecak, przez tydzień nie myć włosów, kupować rzeczy i potem je zostawiać, bo ciążą w plecaku, nie przejmować się co powie szef dnia następnego, oglądać zorze polarne, łazić po górach, kąpać się w ciepłym morzu, albo gorących źródłach, uciec od pieprzonej biurokracji i nfz z którym ostatnio aż za dużo do czynienia, nie jeździć zatłoczonymi autobusami, nie użerać się z zazdrosnymi (bóg wie o co) i wrednymi osobami, mieć głęboki, spokojny sen i codzień nowe marzenie i cel. Byle najprostsze.

Czasem se muszę tak pogadać, bo po prostu mam dość.. ostatni rok bardzo mnie wyczerpał, psychicznie, nerwowo i nawet uciec w książki nie umiem… Zepsuło się coś – jakaś usterka, której póki co nie umiem zlokalizować. Przytłoczenie ogromem nerwów i ciężkich dni, bardzo mnie zmieniło. Czy jestem silniejsza? pewnie tak… ale kosztem czegoś. Czegoś co nie wiem czy wróci. I choć nie jestem z tym wszystkim sama, gdzieś trudno się ogarnąć… to tak jakbym była wywrócona na lewą stronę…

Ale spoko, słońce wschodzi codziennie. Póki co, w tym temacie nic się nie zmieniło, więc miejmy nadzieję, że i któryś zachód raz na zawsze zmieni wszystko i kiedyś obudzę się zwyczajnie spokojna… No i że wena do pisania i warunki na czytanie większe się pojawią…..

Image

Udanej wiosny czytelnikom życzę :)

Reklamy

10 myśli w temacie “takie tam ..

 1. Ech, też bym tak chciała… wyjąwszy niemycie włosów przez tydzień, to nie dla mnie, prędzej wskoczyłabym do lodowatej wody niż nie myła ich przez tydzień :)

  Polubienie

 2. Może dopadła Cię ta słynna i przereklamowana dorosłość?

  Pozdrowiam i zyczę, żebyś znalazla chwilę na podładowanie baterii na slońcu.

  Polubienie

 3. Też bym chciała. wyruszyć w podróż i hen przed siebie, dalej i dalej. Mieć możliwość, żeby to zrobić. (stworzyć sobie możliwość, żeby to zrobić…)
  (czytam od dziś. łagodnej wiosny i lekkości bytu.)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s