hmmm

Kupiłam książkę, której się boję. Wiem, że chcę i muszę ją przeczytać, bo reportaż to mój ulubiony gatunek i ważny, ale za ciorta nie wiem jak to zniosę….

DSCN4392.JPG

„Ponad 795 milionów ludzi na świecie wciąż cierpi głód. Co dziewiąty mieszkaniec Ziemi nie ma co jeść. Niemal połowa dzieci, które kończą życie przed piątymi urodzinami, umiera z powodu niedożywienia – 3 miliony każdego roku.

„Większość głodujących to ubodzy mieszkańcy krajów rozwijających się. Wciąż jest na świecie 1,4 miliarda ubogich […]. Miliard czterysta milionów ubogich, czyli ludzi, którzy nie mają niczego z rzeczy uznawanych przez nas za tak codzienne, tak oczywiste – domu, jedzenia, ubrania, światła, wody, perspektyw, nadziei, przyszłości – nie mają teraźniejszości”.”

Reklamy

8 myśli w temacie “hmmm

 1. Nawet zastanawiam się czy ciągnąć dalej. Mam dość swoich prywatnych wyrzutów sumienia, żeby dokładać sobie jeszcze te ogólnoświatowe czy ogólnoludzkie :(

  Polubione przez 1 osoba

 2. Bazyl, w pewnym sensie masz rację ale z drugiej strony tych problemów ogólnoludzkich nie mamy szansy pokonać sami, więc choćby przeczytajmy o nich i bądźmy bardziej świadomi.. Oczywiście domyślam się, że ciężko się to czyta, ale na pewno to ważna książka.

  Polubienie

 3. Nie przeczę, że ważna. I nie przeczę, że warto ją przeczytać. Pytanie, czy dam radę ją udźwignąć? I drugie. Czy chcę :( Póki co, od dwóch dni leży jak wyrzut na stoliku nocnym, a ja robię wszystko (Xbox, seriale, net), żeby nie patrzeć w jej kierunku :(

  Polubienie

 4. Można. Choć cały czas mam wrażenie, że działać będzie mądrość ludowa, w myśl której syty głodnego nie zrozumie :(

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s